• مدیر عامل دانیال فیض زاده
  • رئیس هیئت مدیره مهدی فتاح زاده
  • مدیر رسانه سجاد نعیمی
  • سرمربی مهیار پورصفری
  • مربی سامان حسن پور
  • کمک مربی اول مصطفی پور علی
  • کمک مربی دوم بهنام سیفی
  • مربی دروازه بانان اول هادی ملک دوست
  • مربی دروازه بانان دوم نعیم عباسی

1397

سال تاسیس

5

تعداد قهرمانی ها

10

تعداد بازیکنان فعلی جوانان

14

تعداد بازیکنان فعلی نوجوانان

106

تعداد بازیکنان فعلی نونهالان

69

تعداد بازیکنان فعلی خرد سال

تیم باشگاهی فوتسال جام آوران صومعه سرا در سال 1397 تاسیس شده است و نشان آن شامل رنگ‌های آبی و زرد و بنفش است. تیم باشگاهی فوتسال جام آوران به عنوان یکی از تیم‌های جوان و پرتلاش در لیگ یک جوانان و نوجوانان کشور در فوتسال ایران شناخته می‌شود.

میلادی:
Sunday, September 9, 2018
2018-09-09
خورشیدی:
یکشنبه، ۱۸ شهریور ۱۳۹۷
۱۳۹۷/۰۶/۱۸

 


هدف و رسالت تیم

هدف تیم باشگاهی فوتسال جام آوران ارتقای سطح فوتسال در کشور و نمایندگی موفق از استان گیلان است. رسالت تیم باشگاهی فوتسال جام آوران ترویج ورزش فوتسال به عنوان یک ورزش سالم، محبوب و هیجان‌انگیز و ایجاد فضای رقابتی سالم و اخلاقی در میان بازیکنان و هواداران است.


تاریخچه و سوابق تیم

تیم باشگاهی فوتسال جام آوران در سال 1398 با همکاری گروهی از بازیکنان و مربیان محلی تشکیل شد و در همان سال به لیگ مناطق فوتسال ایران صعود کرد. در سال 1399به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی، فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفت که تمامی بازی‌های دور رفت لیگ مناطق  فوتسال کشور را در سال 1399 کنسل کند و به سال بعد موکول کند. این تصمیم باعث شد که تیم‌ها از ادامه رقابت‌ها محروم شوند و برنامه‌های آن‌ها به هم بریزد. بعد از یک سال تعلیق، لیگ مناطق فوتسال در سال 1400 با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران آغاز و ادامه یافت. تیم‌ها در چهار گروه چهار تیمی قرار گرفتند و دو تیم برتر هر گروه به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. در نهایت، تیم جام آوران به مقام نایب قهرمانی رسید.

 

در سال ۱۴۰۰، تیم جام آوران صومعه سرا که قبلا در لیگ مناطق فوتسال شرکت می‌کرد، با خرید سهمیه لیگ دسته اول جوانان فوتسال کشور  با هدف قهرمانی و صعود به لیگ برتر فوتسال جوانان، بازیکنان مطرحی را به خدمت گرفت و با کادر فنی مجربی به رقابت‌ها پرداخت

به دلیل شیوع ویروس کرونا و اجرای پروتکل‌های بهداشتی، فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفت که تمامی بازی‌های رفت و برگشت لیگ یک فوتسال ایران در سال 1400 را در یک شهر برگزار کند. بر اساس قرعه‌کشی، شهروند ساری به عنوان میزبان انتخاب شد و تمامی تیم‌ها مجبور شدند به این شهر سفر کنند و در هتل‌های مشخص شده اقامت داشته باشند. این تصمیم باعث شد که تیم‌ها از مزیت میزبانی خود بی‌بهره شوند و همچنین با مشکلاتی مانند هزینه‌های بالای سفر، تغییر آب و هوا، و عدم حمایت هواداران روبرو شوند. این اقدام فدراسیون فوتبال ایران با انتقادات زیادی از سوی تیم‌ها، بازیکنان، مربیان، و رسانه‌ها مواجه شد و برخی از آن‌ها خواستار لغو یا تعویق لیگ شدند. با این حال، لیگ یک فوتسال ایران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون حضور تماشاگران در سالن‌های ورزشی شهروند ساری آغاز و ادامه یافت.

جام آوران در فصل 1400-1401 با کسب 12 امتیاز در رده چهارم گروه اول قرار گرفت و از صعود به مرحله نهایی باز ماند.

تیم جام آوران صومعه سرا در فصل ۱۴۰۱-۱۴۰۲ درلیگ دسته اول جوانان فوتسال ایران با نمایش خوبی به مرحله دور رفت به میزبانی شهروند ساری صعود کرد. این تیم در گروه B قرار گرفت و از پنج بازی خود، چهار بازی را برد و یک بازی را باخت. با تفاضل گل ۶ و کسب ۱۲ امتیاز، به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعدی راه یافت.

و در دور برگشت مرحله مقدماتی لیگ دسته اول جوانان فوتسال ایران با نمایش خوبی به مرحله نهایی صعود کرد. این تیم در دور برگشت از پنج بازی خود، سه بازی را برد و دو بازی را مساوی کرد. با تفاضل گل ۹ و کسب ۲۲ امتیاز، به عنوان تیم اول گروه به مرحله بعدی راه یافت. تیم جام آوران در مرحله نهایی لیگ دسته اول فوتسال جوانان که توسط وارسته قزوین میزبانی می‌شد، نتوانست به مرحله بعد صعود کند.  در چهار بازی خود یک برد، دو باخت و یک تساوی کسب کرد و با چهار امتیاز در رده سوم گروه خود قرار گرفت و موفق به صعود نشد.

در فصل ۱۴۰۲-۱۴۰۳، تیم فوتسال جام آوران در سازمان لیگ با معاوضه لیگ یک جوانان با لیگ یک نوجوانان شروع به کار کرد. این تیم که تک نماینده استان گیلان بود، در دور رفت با کسب ۶ امتیاز و تفاضل گل ۱، در رتبه چهارم جدول قرار گرفت و به دور برگشت صعود کرد. در این مرحله، این تیم به میزبانی فولاد زرند کرمان با ۱۷ امتیاز و تفاضل گل ۱۵ در رتبه سوم جدول قرار گرفت  در این دوره از مسابقات، تیم فوتسال جام آوران با مشکلات مالی و عدم حمایت مسئولان اداره ورزش و هیات فوتبال استان و شهرستان مواجه بود و این موضوع بر عملکرد آنها تأثیر منفی گذاشت. با این حال، این تیم با اراده و تلاش خودشان توانستند به مرحله برگشت جام آوران راه یابند و افتخاری برای استان گیلان باشند.


 مشخصات بازیکنان

در این راستا توانسته در این مدت کوتاه با تلاش فراوان و همت فرزندان استان گیلان و شهرستان صومعه سرا تعداد زیادی از بازیکنان مستعد و آینده دار را پرورش داده و به تیم های مطرح استان و کشور و تیم ملی برسانیم

پرورش استعداد در آکادمی جام آوران

مهدی احمدی پور:

دعوت به تیم ملی زیر ۲۰ سال ایران، کاپیتان تیم شهرداری رشت در لیگ برتر نوجوانان کشور، بازیکن تیم شهرداری رشت در لیگ برتر جوانان کشور

قهرمانی به همراه تیم گیل پارس رشت در لیگ برتر نوجوانان استان، حضور در لیگ برتر جوانان استان در تیم جام آوران صومعه‌سرا

امیر حسین خجسته پور:

بازیکن لیگ برتر جوانان کشور در تیم شهرداری رشت، بهترین بازیکن جوان جام آوران در جام دهه فجر صومعه‌سرا، پدیده جام رمضان صومعه‌سرا

میثم علیزاده:

قهرمانی در لیگ برتر نوجوانان استان به همراه تیم گیل پارس رشت و همراهی تیم گیل پارس در لیگ نوجوانان کشور

سعید رمضانی:

بازیکن لاهیگ لاهیجان در لیگ ۱ جوانان کشور،

بازیکن لیگ برتر استان گیلان در تیم جوانان جام آوران

مسعود غیوری:

راهیابی به تیم طاها تنکابن مازندران حاضر در لیگ برتر امید های ایران

بازیکن لیگ برتر استان گیلان در تیم جوانان جام آوران

محمدرضا آرا:

راهیابی به تیم ملی امید تیم لیگ برتر امید شهرداری رشت

لیگ 1 جوانان جام آوران

شهاب افزون:

راهیابی به تیم ملی امید مقاومت تهران در لیگ2بزرگسالان کشور

سپهر اسد:

لیگ مناطق جوانان لیگ1جوانان لیگ برتر امید

عماد مختارزاده:

لیگ مناطق جوانان لیگ1جوانان لیگ برتر امید


لیگ استان

1398 1399 1400 1401 1402
5

کیت میزبان (1403-1402) نوجوانان

کیت دوم (1403-1402) نوجوانان

ویدیوهای باشگاه